SPORTALM – marka z tradycjami

Początki firmy

Marka SPORTALM to rodzinna firma, której początki sięgają, aż 1953 roku, jednak dopiero w 1979 roku powstaje pierwszy sklep oferujący sprzedaż detaliczną, którym zarządza Herta Ehrlich. Już rok później została ona przejętą przez Wilhelma Ehrlicha — warto dodać, że już wtedy firma zatrudniała 68 pracowników i generowała roczny obrót na poziomie 2,3 mln euro. Kolejnym przełomowym rokiem był 1986. To właśnie wtedy zasługi firmy zostały docenione przez Austrię, na skutek czego SPORTALM mógł legalnie używać herbu Austrii na swoich ubraniach.

Kolejnym krokiem milowym dla firmy był zakup własnych zakładów produkcyjnych na terenie Bułgarii w 1996 roku. Dzięki temu firma mogła cały czas się dynamicznie rozwijać, by w 2004 rok otrzymać nagrodę Salzburga — najważniejszą nagrodę austriackiej branży mody. Rok później, w 2005 roku zakłady produkcyjne w Bułgarii zatrudniają już 420 osób, a główna siedziba firmy znajduje się w Kitzbühel i zatrudnia 130 pracowników. Już wtedy SPORTALM posiadał 1400 dealerów w 22 krajach, a jego głównymi krajami eksportowymi były Rosja, Niemcy oraz Francja.

SPORTALM DZISIAJ

W 2014 roku miały miejsce dwa bardzo ważne dla firmy wydarzenia. Pierwszym z nich było 60-lecie powstania firmy, a drugim 70-te urodziny właściciela firmy Wilhelma Ehrlicha. Z tych dwóch okazji zorganizowano ogromne przyjęcie z udziałem gwiazd i celebrytów, podczas którego blisko 700 gości świętowało fakt, że SPORTALM stał się międzynarodową marką. Jednocześnie w tym samym czasie firma otwarła nową siedzibę SPORTALM Kitzbühel, która jest nowoczesnym centrum biurowym zaprojektowanym według zasad Feng Shui. Pomimo faktu, że SPORTALM Kitzbühel ma już ponad 60-cio letnią historię, marka cały czas dynamicznie się rozwija co roku zaskakując nas nowymi kreacjami.

Zobacz ubrania SPORTALM

0